Freelance Tercümanlık Nedir?

Freelance Tercümanlık Nedir?

Sizlere bugün yeminli tercüme bürolarının çokça çalışmayı tercih ettiği freelance tercümanlık ile alakalı bilgi vereceğim.
Freelance tercümanlığın avantajları ve dezavantajları nelerdir bu konu ile alakalı bilgilendirme yapmak istiyorum.

 


Öncelikle freelance tercümanlıkta çoğu çeviri şirketi tercüme bürosu, sizden herhangi bir belge talep etmez. Siz o dili iyi biliyor iseniz yazılı olarak özellikle kaliteli çeviriler üretiyorsanız kimse sizin hangi üniversiteden hangi derece ile mezun olduğuna bakmaz. Önemli olan sizin freelance çevirmen olarak zamanında kaliteli iş çıkartmanızdır.
Bir çeviri şirketi sizinle çalışma şeklini sözleşme ile garanti altına alacaktır. Bu ayrı bir konu. Ama fereelance tercümanlıkta kimse sizin belgenize bakmaz sizin yaptığınız tercümenin kalitesi onlar için önemlidir.

 

Freelance Tercümanlık Avantajarı

Öncelikle günümüzde insanların, şirketlerin zorlandıkları hususlardan bir tanesi işletme giderleri.
Çeviri şirketlerin kira personel giderleri vs. Freelance çevirmenlikte böyle bir şey ile karşı karşıya değilsiniz.
Herhangi bir yer kiralamanız herhangi bir vergi ödemenize gerek yoktur. Freelance tercümanlık yaparken aynı anda bir çok çeviri şirketi ile çalışma olanağınız bulunmaktadır.

Freelance tercümanlığın belkide en büyük en önemli dezavantajı ise, ne zaman ve ne kadar iş geleceği, hangi aralıkta ne kadar gelir elde edeceksiniz bunu bilmemektesiniz.